pl sy en

Strona WWW

Informacje o Syrii

Podstawowe informacje o Syryjskiej Republice Arabskiej

Stolica: Damaszek

Obszar: 185180 km 2

Populacja: 17 milionów mieszkańców ( 2003)

Klimat: Syria ma łagodny klimat śródziemnomorski z czterech pór roku . Średnia temperatura latem wynosi 32 stopni Celsjusza , w zimie 10 stopni Celsjusza, a wiosną i jesienią 22 ° C

Czas: ( . 3 godziny GMT ) Czas zimowy zaczyna się od listopada do marca ( . 2 godziny GMT ) oraz czas letni od kwietnia do października
Informacja o podróży

Nie ma żadnych ograniczeń w zakresie wprowadzenia waluty obcej , kwota przy wyjeździe nie może przekraczać kwoty która została zarejestrowana u podróżującego w momencie wejścia .

podróż do Syrii : Syria łączy się drogą powietrzną z wszystkimi kontynentami poprzez międzynarodowe lotnisko w Damaszku i Aleppo oraz lotnisko w Latakii za pośrednictwem większość międzynarodowych linii lotniczych oraz syryjskich linii lotniczych, drogą londową do Syrii można dostać się z Libanu, Jordanii i Turcji . Droga morska , porty Latakia i Tartus nad Morzem Śródziemnym .

Zakwaterowanie : Istnieje hoteli klasy międzynarodowej w każdym z Damaszku ( Sheraton , Le Meridien, Sham ) i Latakia i Palmyra , Hama, Aleppo i Deir al- Zour i Bosra i Savi , są również dostępne hotele o różnych klasach we wszystkich częściach kraju, oprócz domków i umeblowanych apartamentów .

Transport : zapewniają autobusy, taksówki i pociągi jak również transport między głównymi miastami . Istnieje możliwość wypożyczenia Samochodu oraz autobusów turystycznych z Karnaku i Transtour i innych, dostępne są również loty krajowe .

Gotówka :Podstawowa jednostka waluty jest funt syryjski.

Wagi i miary : kg i metr.

Godziny: Urzędy i oficjalne instytucje od 8.00 do 14.00 .
Centra handlowe : zimowa od 10.00 do 14.00 i od 16.00 do 20.00 .
w sezonie letnim od 10.00 do 14.00 i od 17.00 do 21.00 .

Dni wolne : piątek i sobota .